Геологические

Утилізація відходів

 

Промислові проекти нормативів гранично допустимих викидів, металобрухт, різні хімікати, гуму. Відходи органічного характеру, що утворюються в ході діяльності сільськогосподарських підприємств, також проходять утилізацію.

До побутових або, як ще їх називають в Європі, муніципальним відходів відноситься будівельне сміття, що становить досить значну частину від загального числа, що утворюються в місті відходів. Цей вид являє собою відходи дорожньо-будівельних робіт, тобто грунт, асфальт, а також будівельне сміття: бетон, цегла, скло, деревину, металобрухт.

Побутові відходи, що потрапляють в спеціальні контейнери, встановлені в житлових кварталах діляться на тверді та рідкі. До останніх відносяться харчові залишки, асенізація. Тверді відходи, або ТПВ це: папір, пластмаса, скло, метал, побутова техніка, дерево, текстиль.

Згідно спеціально встановленими правилами збір кожної з категорії відходів проводиться в окремо встановлені ємності або контейнери. Вивіз відходів може бути здійснено тільки за допомогою спеціальної техніки, організаціями, що мають офіційний поспіль, виданий міською владою на проведення даного виду робіт.

Вивіз відходів проводиться на спеціальні полігони для сортування і подальшої відправки на переробку або ж безпосередньо на підприємства, що займаються утилізацією.

Поділ або сепарація відходів дозволяє виділити різні види матеріалів, наприклад, для вилучення металів використовується магнітний спосіб сепарації. Таким чином, з відслужили побутових приладів витягуються дроти, плати, акумулятори тощо

Кожен вид відходів має спеціальний метод переробки. Найбільш поширеними ж є методи, засновані на термічному впливі. Але фахівці зазначають деякі недоліки цього способу, так як під впливом високих температур багато переробляються матеріали виділяють токсичні речовини. Так папір, картон, ПВХ, пластмаса при спалюванні утворюють отруйний діоксид. З метою отримання нетоксичних матеріалів і щоб уникнути викиду токсичних речовин в атмосферу застосовують спеціальні технології, засновані на попередній обробці спалюваних матеріалів. Так існує метод попередньої газифікації відходів і подальшого спалювання без утворення сажі. Цей метод екологічно нейтральний і не завдає шкоди навколишньому середовищу. Крім того, рекомендується застосовувати особливий спосіб попереднього зберігання. Вивіз відходів і їх відвантаження проводити не в бункери, а попередньо розсортувавши, просушити і відокремивши метали поміщати в спеціальні обертові вентильовані барабани. Подібна підготовка відходів значно спрощує процес їх подальшої утилізації.

Добавить комментарий