Изыскания

Система знезалізнення води

Високий вміст солей жорсткості і розчиненого заліза у воді сьогодні є досить поширеною проблемою. Ці забруднювачі не роблять негативного впливу на організм людини, однак наявність у воді солей і заліза викликає такі неприємні наслідки, як погіршення смакових якостей води, накип та іржа, наліт і несправність побутової техніки.

Фільтри установок знезалізнення води видаляють з води надлишок солей і розчиненого заліза. Принципом їх роботи є іонний обмін — досить простий процес заміни іонів забруднювача на нешкідливі іони, що знаходяться в складі фільтруючого матеріалу.

Іонообмінні смоли — основний матеріал, який використовується для пом’якшення і знезалізнення води. Іонообмінні смоли отримують за допомогою поліконденсації або полімеризацією низькомолекулярних органічних сполук, яке виробляється в такий спосіб: створюється полімерний сітчастий каркас, до якого кріплять іоніти, тобто заряджені частинки.

Іонообмінні смоли діляться на кілька груп залежно від типу використовуваних іонітів і матричної структури смоли. Так, наприклад, розрізняють сильнокислотную і слабокислотні іонообмінні смоли, які по-різному поводяться при контакті з водою з одним і тим же рівнем pH.

При пом’якшенні і знезалізненні води за допомогою іонообмінних смол слід брати до уваги, що витягнуті з води іони заліза і солей жорсткості залишаються в фільтруючому матеріалі. При перевантаженні іонообмінної смоли іонами забруднювача ефективність очищення спочатку знижується, а після досягнення певного рівня забруднення іонообмінні смоли припиняють очищати воду.

Для регенерації іонообмінних смол необхідно проводити регулярні промивання спеціальним хімічним розчином, які здійснюються автоматично в фільтрах установки знезалізнення і пом’якшення води серії VSС/SI. Процес промивки іонообмінної смоли проводиться в кілька стадій і включає в себе розпушування фільтруючого матеріалу висхідним потоком, регенерацію, при якій розчин проходить крізь смолу зверху вниз, витіснення розчину водою і промивання, яка змиває залишки розчину.

На сьогодні пом’якшення і знезалізнення води за допомогою іонообмінних смол вважається оптимальним методом очищення води від заліза і надлишку солей, так як цей процес є повністю безпечним, ефективним і володіє відносно невисокою вартістю.

Добавить комментарий