Ремонт

Що робити, якщо скриплять міжкімнатні двері?

Іноді міжкімнатні двері починають скрипіти. Причиною цього може бути полотно, що скривилося, або дверна коробка, підвищена вологість у приміщенні, але найчастіше неприємний звук походить від фурнітури, а саме від дверних петель. Позбутися його можна кількома способами, наприклад, зробивши регулювання, змастивши їх спеціальними засобами або навіть можливо доведеться замінити на нові. Щоб таке не повторювалося надалі потрібно стежити за вологістю приміщення, регулярно його провітрювати і своєчасно прибирати воду, що потрапила на поверхню.

Щоб позбавитися скрипу міжкімнатних дверей спочатку потрібно встановити його причину. Потім визначити оптимальні способи усунення. Розглянемо деякі з них.

Найпростіший варіант – додати мастило для петель

Дверні петлі — найпоширеніше джерело неприємного звуку. При тривалій експлуатації відбувається поступове зменшення наявності мастильного матеріалу, металеві деталі петлі починають тертися одна об одну і видавати неприємний звук. Його можна усунути за допомогою різних змащувальних матеріалів, таких як WD-40, літол, солідол, олія або вазелін.

Для нанесення мастила потрібно використовувати шприц або піпетку. Спочатку дверне полотно потрібно відкрити на максимальну ширину. Потім очистити петлі від пилу і бруду і змастити елементи петлі, що рухаються.

Підтягування кріплень та регулювання

Якщо відбувся перекіс дверного полотна в отворі, буде чутно характерний звук затирання. Дверне полотно буде терти, або по підлозі або коробці. Затертості можуть з’явитися як на підлозі так і на полотні так само коробці.

Для регулювання необхідно послабити гвинти, якими кріпиться петля. Після цього виставити полотно, щоб воно ніде не забирало. Затягуйте гвинти стежачи за тим, щоб полотно не перекошувалося. Якщо при затягуванні виявиться, що гвинти розхиталися у своїх посадкових місцях і погано тримають петлю, замініть їх на інші, більш великого діаметру або якщо цього не дозволяють отвори в петлі, перенесіть петлю в інше місце. Для цього необхідно повністю зняти полотно, від’єднати петлі, просвердлити отвори в іншому місці, а старі замастити шпаклівкою. Після цього встановіть полотно на місце та відрегулюйте його. У деяких моделях петель передбачений регулювальний гвинт. З його допомогою можна легко усунути проблему дверей, що покосилися.

Заміна петель дверного полотна

У деяких випадках зношування петель може бути критичним або вони можуть просто виявитися бракованими. Замінити петлі самостійно нескладно. Для цього необхідно зняти полотно, відкрутити старі петлі, замінити їх на нові та встановити на місце. Виставте полотно правильно щодо коробки, щоб зазор по периметру був скрізь однаковим.

Контроль вологості у приміщенні

Найчастіше проблеми з відкриттям та закриванням дверей виникають у полотен з масиву натурального дерева. Такі полотна сильно реагують на рівень вологості у приміщенні та можуть набухати. Регулярні провітрювання приміщення та видалення вологи з поверхні можуть частково позбутися цієї проблеми.

Загальні рекомендації для запобігання появі скрипу – профілактика, періодичний огляд, змащування та регулювання дверних петель. Це не тільки зменшить можливість появи скрипу, а й продовжить термін експлуатації дверної фурнітури, а також всього дверного блоку в цілому.