Изыскания

Сонячні колектори балконного типу — переваги і недоліки?

Всім відомі раптові і сезонні відключення опалення і ГВП (влітку, в зв’язку з профілактикою, сезонними роботами і т.п.), які створюють дискомфорт у побуті та виникнення багатьох проблем з цим пов’язанних. Рішенням цього ряду проблем послужать сучасні сонячні колектори для балконів. Ці системи здатні не тільки забезпечити сім’ю (2-4 людини) гарячим водопостачанням, а й створити власну систему теплої підлоги для апартаментів та інших комфортних умов проживання у житловому приміщенні.

Картинки по запросу сонячні колектори для балкону

Сонячний водонагрівач, який розташований на балконі призначений для всесезонного ( протягом всього року) нагріву гарячої води в квартирах багатоповерхових, а також у приватних будинках, готелях, пансіонатах.

Великий вибір сонячних колекторів різного типу від світових і Українських виробників можете переглянути на сайті prel.prom.ua

Ця система дозволяє повністю покрити потреби ГВП для сім’ї з 2-5 осіб протягом року. Варто відзначити, що сонячна енергія, від якої колектор виробляє тепло, абсолютно безкоштовна. Тому все більше громадян використовують природні джерела для своїх власних потреб та потреб бізнесу.

Сонячні колектори для ГВП є гідною альтернативою традиційним бойлерам, що є досить важливою перевагою використання саме таких сонячних колекторів. У періоди максимального розбору гарячої води або підвищеної хмарності, при зниженні продуктивності системи на 50-55%, відсутня теплова потужність компенсується за рахунок вбудованого бака-накопичувача-електрообігрівача. Тому саме ця складова є невід’ємною частиною системи сонячного колектора балконного типу.

Зазвичай у комплект сонячного колектора балконного типу входять — сонячний вакуумний колектор 1 шт, бак-накопичувач (бойлер) 1 шт, система управління — 1 шт. За потребою система оснащується додатковими функціоналами, які будуть додавати комфорту у квартирі чи будинку.

Встановлення сонячних колекторів на балконі має свої тонкощі. По-перше, балкон повинен бути з південної сторони будинку, для більш ефективного поглинання сонячного випромінювання. У цьому випадку всі установки кріпляться на зовнішню сторону балкона, а труби простягаються в ванну до бойлера, в якому відбувається накопичення гарячої води. Розташування саме с південної сторони надає найбільш високої ефективності системі.

Така система буде повністю забезпечувати потреби в гарячій воді всю весну, літо і осінь, а взимку її потужності вистачить тільки на те, щоб підігріти 30% води від добової норми споживання. Тому в зимовий час догріває вода буде за допомогою електричного бойлера.

Найбільш продуктивний період роботи — з квітня по жовтень. При суміжному використанні з іншими джерелами тепла сонячний колектор на балконі буде працювати цілий рік.

Поряд з перевагами від компактної системи водонагрівання балконного типу ця конструкція має деякі недоліки, серед яких є може бути засипання снігом, побоювання розбиття скляних трубок системи, порівняння пласких та вакуумних колекторів та інші. Але всі дані побоювання, які можуть назвати недоліками можуть виправитись за рахунок того, як підійти до вибору сонячного колектору для балкону. Адже вироблення теплової енергії залежить від багатьох факторів. Фактори можуть бути постійними і змінюються. Тому фахівці радять обираючи сонячні колектори, необхідно порівняти їх за значенням оптичної ефективності та коефіцієнтами теплових втрат, з огляду на співвідношення апертурних площ. Як висновок, вивчивши всі показники різних типів колекторів, можна стверджувати, що все ж таки немає альтернативи якісному вакуумному колектору взимку, влітку ж ефективність використання буде залежати від якості будь-якого колектора. Тому, якщо встановлювати сонячний колектор для балкону, який би віддавав енергію весь рік, то краще обирати вакуумний тип.

Добавить комментарий