Полезное

Вікна та двері для сауни

Для того щоб краще зберігалося тепло, вікна для лазні виконують подвійними. З огляду на цей факт найкраще застосовувати спеціальні роздільні палітурки, які повинні мати між фрамугами віддаль не менше 100 міліметрів. У зимову пору року встановлюють ще й ущільнюють прокладки, які повинні бути розміщені по контуру. Якщо ви побудували баню в місці, де клімат досить теплий і помірний, то робити подвійні вікна не обов’язково. І в тому і в іншому випадку, робіть вікна таким чином, щоб рама могла щільно закриватися і крізь щілини не втрачалося тепло. Розміри вікон можуть бути абсолютно різними, але нормами для вікон служить мінімальний розмір для вікон в розмірі 30 на 40 сантиметрів і максимальний в розмірі 60 на 80 сантиметрів.Все для саун: https://saunashop.com.ua

Площа вікон розраховується з таким розрахунком, щоб наявні в приміщенні полки були добре освітлені. Температура повітря в лазні збільшується від підлоги і до стелі. Тому для того, щоб втрати тепла звелися до мінімуму, вікна найкраще влаштовувати знизу банного приміщення. Стандартно вікна розміщують на відстані близько 60-70 сантиметрів від статі. Причому в лазнях, зазвичай їх ставлять навпаки, якщо порівнювати з квартирою. Тобто довга частина вікна повинна знаходитися паралельно підлозі.

Якщо ви хочете поліпшити мікроклімат і тепловтрати крізь вікна на тридцять відсотків в опалювальних приміщеннях, то застосовуйте замість подвійного, потрійне засклення. Щоб утеплення було набагато краще, можна використовувати ще віконниці з зовнішнього боку, які можна буде закрити на засувки.

Двері і вікна для лазні дуже важливі, але їх потрібно правильно оформляти, враховуючи всі необхідні умови і характеристики. Що ж стосується дверей для лазні, то їх виконують каркасними. До того ж вони мають парову ізоляцію і оснащені спеціальним заповнювачем для утеплення, який може бути виконаний з повсті або з мінеральної вати.

Стандартний розмір дверей для лазні становить 70 на 170 сантиметрів. Каркас найчастіше обшивають з двох сторін строго підігнаними і строганнимі дошками. Двері безпосередньо підганяють вже до дверної коробки. Всі наявні зазори ущільнюють за допомогою поролонових або повстяних прокладок. Для того щоб в парилку холодне повітря надходив по мінімуму, поріг зазвичай роблять досить високим, його висота може коливатися від ста і до 250 міліметрів. Між косяками і дверима щілини ущільнюють за допомогою гумової трубки, яка дрібними цвяхами прибивається до косяків.